17 stycznia 2019

Zainteresowania i umiejętności w CV – czym powinien się pochwalić technik farmaceutyczny i magister farmacji?


Kluczem do znalezienia dobrej pracy jest dobrze przygotowane CV. Umiejętności i zainteresowania to bardzo istotne elementy życiorysu. Pokazują nie tylko posiadane już kompetencje, ale także zaangażowanie w życie zawodowe i chęć rozwoju. Jakie umiejętności w CV technika farmaceutycznego lub magistra farmacji przekonają potencjalnych pracodawców?

W przypadku branży farmaceutycznej istnieją portale internetowe, które pomagają w szukaniu zatrudnienia w tym sektorze (np. agencja rekrutacyjna do aptek). Jest to duże ułatwienie. Znalezienie ciekawego pracodawcy to jednak dopiero początek – trzeba go jeszcze do siebie przekonać. Pomocne w tym będą zainteresowania zawodowe, a także odpowiednio wyeksponowane umiejętności w CV.

Umiejętności – CV magistra farmacji

Dodanie umiejętności do CV zawsze uatrakcyjni dokument aplikacyjny. Należy w nim podkreślić zarówno posiadane kompetencje twarde, jak i miękkie. Jakie umiejętności w CV farmaceuty będą najbardziej pożądane?

Podstawą są umiejętności zawodowe wyniesione z procesu kształcenia, jak np. umiejętność przygotowywania leków aptecznych i recepturowych, prowadzenie dokumentacji aptecznej czy znajomość terminologii medycznej.

Warto umieścić także dodatkowe umiejętności. CV farmaceuty powinno być bogate w dokumentację przebytych szkoleń. Można więc pochwalić się odbyciem ciekawego kursu, podczas którego zdobyło się wiedzę z zakresu najnowszego oprogramowania aptecznego czy bezpieczeństwa stosowania leków. Umiejętności w CV nie muszą być jednak bezpośrednio powiązane z wykonywanym zawodem. Mile widziane będą więc informacje dotyczące znajomości języków obcych, a także obsługi komputera. W przypadku starania się o pracę w aptece, podczas dodawania umiejętności do CV należy też zwrócić uwagę na kompetencje z zakresu obsługi klienta (czytaj również: Jak zbudować markę osobistą farmaceuty?).

Co wpisać w umiejętnościach w CV, jeśli chodzi o kompetencje miękkie? W pracy farmaceuty niezwykle istotne są:

  • odpowiedzialność,
  • chęć rozwoju,
  • odporność na stres,
  • umiejętność zarządzania zespołem i współpracy z innymi,
  • zdolność logicznego myślenia,
  • umiejętność przekazywania swojej wiedzy innym,
  • cierpliwość,
  • komunikatywność,
  • precyzyjność

Jeśli chodzi o tego typu umiejętności w CV, przykłady można mnożyć bez końca.

Zainteresowania w CV farmaceuty

Jakie zainteresowania w CV zostaną dobrze odebrane? Przede wszystkim te związane z wykonywanym zawodem. W przypadku magistra farmacji będą to np. zainteresowania naukowe dotyczące nie tylko branży farmaceutycznej, ale też np. psychologii. Poza tym warto także podać nietypowe hobby. Może to przykuć uwagę pracodawcy czy pracownika agencji rekrutacyjnej do aptek.

Technik farmaceutyczny – jakie umiejętności w CV przyciągają uwagę pracodawcy?

Jakie umiejętności wpisać w CV, by otrzymać posadę technika farmaceutycznego? Najważniejsze będą umiejętności zawodowe, np. te związane z przygotowywaniem i wydawaniem leków. Warto dodać także informacje dotyczące znajomości języków obcych czy korzystania z programów komputerowych.

Równie istotne będą kompetencje związane z obsługą pacjentów. W tym przypadku pożądane umiejętności w CV to np. umiejętność obsługi terminala płatniczego i kasy fiskalnej, a cechy to np. opanowanie lub umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków.

Poza tym przykładowe umiejętności do CV to m.in.:

  • obowiązkowość,
  • chęć nauki,
  • odpowiedzialność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • samodzielność,
  • dobra organizacja miejsca pracy.

Przykłady zainteresowań do CV technika farmaceutycznego

Co wpisać w zainteresowaniach w CV? Oczywiście, pozytywne wrażenie zrobią informacje wskazujące na chęć pogłębiania wiedzy jak np. czytanie fachowej literatury. Warto postawić także na ciekawe zainteresowania w CV, które dodatkowo podkreślą cechy charakteru. Przykładowo – haftowanie czy układanie puzzli pokażą, że jesteś osobą cierpliwą i dokładną, a rozwiązywanie łamigłówek przedstawi cię jako kogoś ze zdolnością logicznego myślenia.

Są to jedynie przykłady tego, co wpisać w zainteresowaniach w CV. Wszystko zależy od tego, jakie hobby w rzeczywistości posiadasz. Ważne, aby w CV nie kłamać i nie podawać zainteresowań, których w rzeczywistości nie ma.

Sprawdź oferty pracy
w Twoim województwie

Sprawdź oferty pracy
na wybranym stanowisku