25 lutego 2019

Jak powinno wyglądać CV technika farmaceutycznego i magistra farmacji? Przykładowe CV farmaceuty


Dyplom technika farmaceutycznego czy magistra farmacji nie daje gwarancji otrzymania pracy w aptece. Kluczem do sukcesu jest wyróżniające się CV farmaceuty.

CV to wizytówka, która przedstawia najważniejsze informacje na temat farmaceuty i decyduje jego o sukcesie na rynku pracy. Wszystkie informacje zawarte w CV farmaceuty mogą być zweryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Co powinno zawierać CV magistra farmacji i CV technika farmaceutycznego?

 1. Dane osobowe

W pierwszej kolejności należy podać swoje dane osobowe: imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail. Jeśli decydujemy się wstawić zdjęcie, należy je dobrać bardzo ostrożnie. Zdjęcie może przesądzić o zaproszeniu Cię na rozmowę rekrutacyjną.

 1. Wykształcenie

CV magistra farmacji powinno zawierać informację o ukończonej szkole wyższej (rok rozpoczęcia i zakończenia studiów, nazwę uczelni, miejscowość, kierunek studiów). Pracodawcę może także zainteresować tryb realizowania studiów magisterskich (tryb stacjonarny/niestacjonarny). Na drugiej pozycji można umieścić informację o ukończonej szkole średniej (rok rozpoczęcia i zakończenia edukacji, numer i nazwę szkoły, miejscowość oraz profil klasy). W CV technika farmaceutycznego powinny się znaleźć dane dotyczące ukończonej szkoły policealnej oraz szkoły średniej.

 1. Doświadczenie zawodowe

To najważniejszy element życiorysu obok wykształcenia. W przypadku każdego miejsca pracy należy podać okres zatrudnienia, nazwę pracodawcy, nazwę stanowiska oraz zakres obowiązków. Tutaj również należy zachować chronologię – w pierwszej kolejności podajemy najbardziej aktualne doświadczenia zawodowe. Swoje doświadczenie na rynku farmaceutycznym można wzbogacić informacją o zrealizowanych stażach i praktykach zawodowych. W CV dla farmaceuty warto podać informację o odbytym półrocznym stażu w aptece w ramach studiów magisterskich oraz zakres obowiązków, natomiast w CV technika farmaceutycznego dane dotyczące dwuletniego stażu w aptece.

 1. Kursy i szkolenia

Rozwój osobisty jest dla Ciebie ważny? Umieść informację o uczestnictwie w kursach, szkoleniach i warsztatach organizowanych dla farmaceutów. Obok daty, podaj temat szkolenia oraz nazwę organizatora.

 1. Znajomość języków obcych

Znajomość języka obcego podajemy wraz z poziomem zaawansowania w mowie i piśmie. W dzisiejszych czasach język angielski to podstawa w komunikacji międzynarodowej. Dużym atutem jest znajomość innych języków, zwłaszcza języka niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego czy hiszpańskiego.

 1. Umiejętności

Specyfika zawodu wymaga od farmaceuty posiadania umiejętności „miękkich”. Należą do nich zdolności organizacyjne, łatwość nawiązywania kontaktów i budowania trwałych relacji, a także umiejętność pracy w zespole. Od farmaceuty oczekuje się także odpowiedzialności, sumienności, dokładności oraz zaangażowania. Pracodawca zwróci uwagę w CV farmaceuty na zdolność obsługi programów komputerowych, w tym programów aptecznych.

 1. Zainteresowania

Dla pracodawców istotna jest zdolność utrzymywania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Ciekawy opis zainteresowań może przyciągnąć uwagę pracodawcy i wyróżnić kandydata na tle innych.

CV farmaceuty powinno być opatrzone klauzulą, której aktualna treść brzmi: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” – zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., Poz. 922). Klauzula powinna być umieszczona w stopce CV (czytaj także: RODO a poszukiwanie pracy – o czym należy pamiętać?).

Jak napisać CV dla farmaceuty?

Pracodawca poświęca zwykle kilka sekund na wstępną analizę jednego życiorysu. Aby zwrócić na siebie uwagę, CV farmaceuty powinno być czytelne, przejrzyste i konkretne. Musi zawierać dane osobowe, informacje dotyczące wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego. Należy zwrócić uwagę na pisownię i ortografię, poświęcić czas na formatowanie dokumentu, zadbać o grafikę. Gotowy dokument należy zapisać w formacie PDF, podając w tytule: Imię Nazwisko_Nazwa stanowiska_CV.


Przykładowe CV dla farmaceuty:

Dane osobowe

Imię i nazwisko          Anna Kowalska

Data urodzenia          12.06.1981

Adres                           42-367 Warszawa, ul. Nowa 14

Nr telefonu                 693-555-671

E-mail                         annakowalska@gmail.com

 

Wykształcenie

10.2000 – 02.2006        Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wydział Farmaceutyczny, Warszawa

 • Farmacja, studia stacjonarne magisterskie

09.1997 – 06.2000        I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego, Warszawa

 • Profil biologiczno-chemiczny

Doświadczenie zawodowe

11.2016 – 06.2018        Twoja Apteka Sp. z o.o, Magister farmacji,

 • zakres obowiązków: realizacja recept, składanie zamówień, reklamacje i zwroty, kontrola leków terminujących się, kontrola leków psychotropowych, realizacja wniosków na środki pomocnicze, zestawienia refundacyjne

05.2016 – 10.2016       Apteka Dbam o Zdrowie, Magister farmacji,

 • zakres obowiązków: realizacja recept, wykonywanie leków recepturowych, retaksacja recept, realizacja zamówień, przyjmowanie towaru, reklamacje i zwroty, kontrola leków terminujących się

10.2015 – 02.2016       Nasza Apteka Sp z o.o., Stażystka,

 • zakres obowiązków: wydawanie produktów leczniczych, receptura apteczna, przyjmowanie towaru, realizacja zamówień

07.2013 – 08.2013      Nasza Apteka Sp z o.o., Praktykantka,

 • zakres obowiązków: wykonywanie leków recepturowych, przyjmowanie towaru

Umiejętności

 • Obsługa programów: Kamsoft; Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint
 • Sumienność, odpowiedzialność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów
 • Prawo jazdy, kat. B

Znajomość języków obcych

 • Angielski: poziom zaawansowany w mowie i piśmie
 • Niemiecki: poziom zaawansowany w mowie i piśmie
 • Francuski: poziom podstawowy w mowie i piśmie

Zainteresowania

 • taniec towarzyski, jazda konna, fotografia

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” – zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922)

Sprawdź oferty pracy
w Twoim województwie

Sprawdź oferty pracy
na wybranym stanowisku